Z jedné zajímavé tiskové zprávy SVVL (Svaz výrobců vlnitých lepenek):

Pražský student postavil z vlnité lepenky Trojský most

„Praha, 29. května 2013 – Student Střední průmyslové školy stavební z Prahy Jaroslav Smejkal postavil z vlnité lepenky, ekologického obalového materiálu, Trojský most vedoucí z Troje do Holešovic. Zapojil se tak do 7. ročníku soutěže Stavby z vlnité lepenky (letošní téma Mosty v mém okolí), která je určena středním školám zaměřeným na stavebnictví z Česka a letos poprvé i ze Slovenska.

Studenti pracovali výhradně s vlnitou lepenkou. Od svazu obdrželi archy různé pevnosti, velikosti a barvy. Mohli však využít i vlastní vlnitou lepenku. Model mostu umístili na předem danou podstavu z vlnité lepenky o velikosti 1,5x1 metr. Autoři vytvářeli již existující most, který se nachází či nacházel v jejich městě, nebo navrhli a postavili originální stavbu podle vlastního návrhu.“

Podle tiskové zprávy se letos účastní soutěže 20 středních škola z Česka a 12 ze Slovenska. Šest nejlepších staveb postoupí do finálového kola. Finalisté měli být vybráni do 3.6.2013.

Držíme našemu účastníku Jaroslavu Smejkalovi ze třídy 2. B palce.

-hb-