V úterý 28. 3. 2017 se konalo školní kolo „SOČ 2017“. Soutěžící žáci byli zastoupeni ve třech kategoriích: č. 7 Zemědělství, potravinářství, lesní a vodní hospodářství, č. 8 Ochrana a tvorba životního prostředí a č. 11 Stavebnictví, architektura a design interiérů. První dvě kategorie měly vždy pouze jednoho účastníka, nejvíce žáků prezentovalo v kategorii č. 11 – bylo jich 7 a všichni ze třetích ročníků. Odborná porota ve složení Ing. Miroslav Krejča, Ing. arch. Pavel Kecek, Ing. arch Josef Smola a Ing. Jaroslava Trnková rozhodla, že v kategorii Stavebnictví, architektura a design interiérů vyhrál Jiří Novák (3. A) se studií domu v Kamenici u Prahy, na druhém místě se umístila Petra Maršálková (3. A) a na třetím Markéta Musilová (3. A), obě se zajímavými návrhy pasívních RD. V kategorii Ochrana a tvorba životního prostředí vyhrál Jiří Petřek (2. C) s prací o úspoře energií na městské čistírně odpadních vod v Řevnicích. V kategorii Zemědělství, potravinářství, lesní a vodní hospodářství vyhrál Tomáš Bubeníček (3. C) s krásným modelem malé vodní elektrárny. Děkujeme porotě za věcné a odborné rady a žákům za jejich odvahu prezentovat svou práci před naplněnou posluchárnou.