Ve středu 30. března proběhlo v zaplněné posluchárně ve 2. p. školní kolo Středoškolské odborné soutěže, a to v kategorii č. 11 Stavebnictví, architektura a design interiérů a č. 12 Tvorba učebních pomůcek. Práce posuzovala a hodnotila odborná porota ve složení Ing. Jaroslava Trnková, CSc. (bývalá dlouholetá učitelka školy), Ing. Eva Patáková (za ČKAIT), Ing. Arch. Pavel Kecek a Ing. Miroslav Krejča, CSc. (učitelé školy).

V rámci kategorie č. 12 představil Tomáš Bubeníček ze třídy 2. C malou vodní elektrárnu a Martin Bílek z 3. B zvolil nelehký úkol vytvořit pro výuku předmětu Vodní stavby názorný a funkční model hydrostatického jezu. Tuto práci ohodnotila porota jako vítěznou a postupující do celopražského kola.

Mnohem těžší úkol čekal porotce v kategorii 11, neboť žáci 3. ročníku se zaměřením Architektura a stavitelství, resp. Pozemní stavby představili celkem šest prací na velmi dobré až vynikající úrovni, přičemž prezentace jejich návrhů včetně vizualizací dosahovala mnohdy profesionální kvality. Po nesnadném rozhodování porota udělila dvě první místa, a to Tereze Nesrstové za studii rodinného domu v ulici U Vizerky v Praze 6 a Michalu Čamborovi za studii polyfunkčního domu v ulici Dukelských hrdinů v Praze 7. Druhé místo obsadil Richard Čeněk za návrh dvougeneračního RD s bezbariérovým bytem pro seniora. Na třetím místě se umístila Martina Plavčaniková za návrh pasivního domu pro seniory.  Tyto práce postoupily do dalšího klání v krajském kole. Ale i návrhy RD Šimona Kmeta a Adama Kocíka si zaslouží uznání, protože se též podílely na výborné odborné úrovni letošní „sočky“.

Michal Čambor dosáhl pěkného úspěchu i v krajském kole SOČ, když se svou invenční a technicky výborně provedenou prací obsadil 2. místo.

-hb-