Jaro nastoupilo definitivně svou vládu a je tedy nejvyšší čas ohlédnout se za zimním sportováním.

Měsíc únor probíhal jako vždy ve znamení lyžařských zájezdů pro třídy 1. ročníku. Ideální útočiště jim poskytuje školní chata „U svaté Anny“ přímo na sjezdovce Hromovka. Během týdenních turnusů se sice vždy vystřídala všechna roční období kromě léta, ale ani déšť, mlha nevzala nikomu chuť zdolat všechny dostupné sjezdovky, samozřejmě dle výkonnosti.  I velmi pokročilí se dále zdokonalili a úplní začátečníci na konci zájezdu pokořili dokonce ty s červeným označením! Legrace během celodenní túry i zážitek z majestátní krásy našich nejvyšších hor, společné večery se soutěžemi, vyprávěním o horách a lyžování, to budou jistě i po letech příjemné vzpomínky na společných srazech.

V polovině března se vydala skupina žáků směrem na jih. Jejich cílem bylo lyžařské středisko Folgaria/Serrada v Itálii. Cesta vzbuzovala trochu obavy, jednak svou délkou ale též soustavným sněžením. Ještě první noc zapadaly upravené sjezdovky novým prašanem, ale ráno se už prodralo slunce a ozářilo okolní horské štíty. Jízda v čerstvém sněhu, skoro prázdné sjezdovky, to byl parádní začátek čtyřdenního pobytu. V pohodě a bezvadné náladě, bohužel však příliš rychle, uběhly čtyři dny v nepříliš luxusním, ale příjemném středisku se spoustou perfektně upravených sjezdovek a krásnými výhledy na horské velikány. Poděkování patří Ing. M. Chramostovi a Ing. H. Matouškové za organizaci, ale též všem účastníkům za bezvadné a bezproblémové chování. Už nyní se mnozí těší na příští výjezd za hranice všedních dnů.

-hb-