Pokyny k přihlašování k podzimnímu termínu maturitních zkoušek

Pokud jste nekonali maturitní zkoušku v jarním termínu z důvodu neuzavřené klasifikace ve 2. pololetí, musíte se k maturitní zkoušce znovu přihlásit pro podzimní zkušební období. Hlásíte se k řádnému termínu. K opravné zkoušce se hlásí žáci, kteří neuspěli v některé z dílčích SČ či ústních zkoušek. Přihlášku je třeba odevzdat na vedení školy nejpozději do 25. 6. 2014. Termín vyzvednutí kopie přihlášky (slouží jako doklad) do 7.7.2014.

Didaktické testy a písemné práce SČ maturitní zkoušky v podzimním termínu se uskuteční ve dnech 1. - 5. 9. 2014.

Termíny podzim 2014

Termín profilových zkoušek a ústních zkoušek společné části jsou stanoveny na období na 11. – 12. 9. 2014. Praktická zkouška v náhradním, resp. opravném termínu se koná 8. 9. 2014. Opravná přístupová zkoušky proběhne v rámci opravných zkoušek v srpnu 2014.

Jak je to s praktickou zkouškou

• pokud bude Vaše práce ohodnocena známkou 1 – 4 a k jarnímu termínu nebudete připuštěni z důvodu neprospěchu, bude Vám známka uznána do podzimního termínu, ale musíte se ke zkoušce opět přihlásit!
  • Pokud dostanete za 5 a k jarnímu termínu nejste připuštěni, termín Vám nepropadá. Znovu se na vše přihlásíte.
  • Pokud dostanete za 5 a maturitu v jarním termínu v ostatních předmětech zvládnete alespoň na 4, , hlásíte se na podzimní termín k opravné zkoušce.

Přihláška k MZ ke stažení zde